Baraże o III Ligę

Zgodnie z $8, pkt.1 Regulaminu Rozgrywek Drużynowych 2017/2018 do III Ligi awansuje jedna drużyna z rozgrywek barażowych.

W wyniku losowania rozstawienie w meczach barażowych jest następujące:
1. KS AZS Wratislavia XII – Gwardia III Wrocław,
2.MKS Nysa Kluk Kłodzko – ZKBS II Insbud Zgorzelec.

Zwycięzcy meczów zagrają mecz finałowy o jedno miejsce w III Lidze

Termin i miejsce rozgrywek zostanie podany w późniejszym terminie.

Istnieje możliwość rozegrania meczów indywidualnie.

Wrocławska Liga Okręgowa – wyniki ostateczne 2017/18

  1. KBS Kolejarz I Wrocław        357,7
  2. KSB Kolejarz III Wrocław      326,03
  3. KS AZS Wratislavia XIV WR    324,23
  4. KS Gwardia III Wrocław          316,28
  5. KS Skrzydlaci Wrocław            266,5
  6. KS AZS Wratislavia VI WR       244,76
  7. FAMA KS Lotnik Wrocław      242,15
  8. KS Gwardia VIK Wrocław       237,36
  9. KS AZS Wratislavia VII WR      225,73
  10. KS Gwardia II Wrocław           225,57
  11. KS AZS Wratislavia XIII WR    211,24
  12. KS Gwardia IV Wrocław        204,96
  13. KS AZS Wratislavia XI WR      173,33

Ze względu na rezygnację z awansu przez drużyn z 1. i 2. miejsca do III Ligi Dolnośląskiej awansuje drużyna KS AZS Wratislavia XIV WR w składzie: Szymon Armata, Adam Jasiak, Bartosz Macioł, Szymon Ostrowski, Adam Pigulski, Łukasz Radliński, Ryszard Rosikiewicz, Adam Szuszkiewicz.
W barażach o wejście do III Ligi zagra drużyna KS Gwardia III Wrocław.

Eliminacje do MPP OPEN

W turnieju eliminacyjnym „Milicka Wiosna 2018” prawo do gry w półfinale MPP OPEN uzyskały następujące pary:
1. Przemysław Saliński – Mariusz Ilnicki, – udział potwierdzony
2. Stanisław Gołębiowski – Maciej Bielawski, – udział potwierdzony
3. Marian Szymonowicz – Stanisław Szuba, – udział potwierdzony
4. Kamila Kukuła – Piotr Kulesza, – udział potwierdzony
5. Barbara Radomska – Lilianna Szatańska, -udział potwierdzony
6. Jacek Krystecki – Bohdan Mazur, – udział potwierdzony

Pary z poz. 1-3 otrzymają zwrot wpisowego oraz częściowe pokrycie kosztów zakwaterowania.

Prosimy o potwierdzenie swojego udziału w półfinale do 20 kwietnia mailowo lub telefonicznie na adres DZBS lub slawenta@gmail.com, tel. 697-972-389

Mistrzostwa Seniorów Par Dolnego Śląska 2018

Mistrzostwa  Seniorów odbędą się we Wrocławiu 15 kwietnia 2018 r. Turniej składać się będzie z 40 rozdań. Prawo startu mają osoby zarejestrowane w PZBS, urodzone w 1957 roku lub wcześniej. Zwycięska para otrzyma zwrot kosztów zakwaterowania oraz wpisowego w czasie Finału Mistrzostw Polski Par Seniorów.

Warunkiem organizacji zawodów jest udział w zawodach co najmniej 10 par. Jeśli w turnieju będzie uczestniczyć więcej par, to zwrot kosztów otrzymają  kolejne zwycięskie pary na każdą następną dziesiątkę uczestników. Wpisowe 40 zł od zawodnika.

Zgłoszenia do 7 kwietnia do Lecha Warężaka – tel. 606-957-758 lub email: mameta@wro.vectranet.pl.

 

Kursokonferencja Sędziowska 2018

Zarząd DZBS na posiedzeniu w dn. 21.02.2018 r. podjął uchwałę o pokryciu kosztów zakwaterowania w Kursokonferencji Sędziowskiej w Starachowicach następującym osobom:
Sławomir Zimniak – 1772 – potw.
Ryszard Wiącek – 1720 – potw.
Paul Kokot – 16256 – potw.

Pozostałe osoby udział w Kursokonferencji pokrywają w własnym zakresie (ok. 250,- zł)

Kamila Kukuła – 13828 – potw.
Tomasz Wiącek – 16777 – potw.
Karol Lis – 13143 – potw.
Dariusz Budnik – 16213 – potw.
Andrzej Bojda – 18925 – potw.
Wojciech Peisert – 15122 – potw.
Tadeusz Cymbalista – 6559
Ryszard Wróblewski – 8155.

Wymienione osoby proszone są o potwierdzenie swojego udziału do 1 marca 2018 r. – slawenta@gmail.com

Z żałobnej karty

Z żalem zawiadamiamy, że 18.02.2018 w wieku 72 lat odszedł od nas nasz kolega i bardzo dobry brydżysta Piotr Krawczyk.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 22.02.2018 (czwartek) o godz. 12.00 na cmentarzu w Złotoryi.

Koledzy z klubów Ren-But Złotoryja i KS Konfeks Legnica.

III Liga – V zjazd

V zjazd III Ligii Dolnośląskiej odbędzie się w Brzegu Dolnym  3-4 marca 2018 r.

Przełożony mecz o utrzymanie: KS AZS Wratislavia XII – Promost KS AZS Wratislavia X zakończył się wygraną Promostu.

Sobota 3 marca 2018, godz.10.00

Finałowa Czwórka
BKS Miles Milicz – SKS Gwardia V Strachota
Piast I Lubań –  KBS Kolejarz II

Baraże o utrzymanie
KS AZS Wratislavia XII – KS AZS Wratislavia XV
MKS Nysa Kluk –  KS AZS Wratislavia V

Niedziela 4 marca 2018, godz.9.00
FINAŁ
………….. – …………………..

Tabela po 4 zjeździe dla drużyn, które zakończyły rozgrywki
(1, 2, 3, 4, – F4)
5. MKS Zakrzów
6. JKBS Jawor
7. KS Rokita Brzeg Dolny
8. OKBS Progress Ostrzeszów
9. KS Gwardia I Wrocław
10. Promost KS AZS Wratislavia X
(11, 12, 13, 14, – baraże)
15. Pogrom BKB II Bolesławiec
16. KS Konfeks II Legnica

Z żałobnej karty

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w niedzielę 11.02.2018 w wieku 59 lat zmarł nagle Prezes MZBS Karkonosze, nasz kolega brydżowy, najsympatyczniejszy partner wielu brydżystów – Waldemar Siuda.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 16.02.2018 o godz. 12:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Lubaniu.